Przemytnicy z kontrabandą zostali zatrzymani nad Bugiem

  • 18.05.2022, 09:26
  • Małgorzata Zaręba
Przemytnicy z kontrabandą zostali zatrzymani nad Bugiem Fot. www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl
Próba przemytu papierosów zakończyła się zatrzymaniem dla dwóch mężczyzn, którzy wraz z nielegalnym towarem przepłynęli wpław rzekę graniczną Bug.

W sobotę (14.0) funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie, na terenie powiatu chełmskiego w pobliżu m. Husynne, mundurowi zauważyli osoby, które poruszały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Na widok patrolu, podjęły one próbę ucieczki. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze ujęli dwóch mężczyzn, a byli to obywateli Ukrainy w wieku 19 i 20 lat. W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyźni pokonali rzekę wpław, zabierając ze sobą nielegalny towar. Mężczyzn zatrzymano, a ujawnione przy nich przemycone papierosy (3 tys. paczek) o wartości prawie 45 tys. zł zabezpieczono. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz przemytu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani cudzoziemcy po zakończonych czynnościach procesowych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy. Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 9,5 mln zł.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe