Gdzie w Zamościu można zaparkować samochód bezpłatnie?

  • 18.05.2022, 11:15 (aktualizacja 18.05.2022, 11:30)
  • Małgorzata Zaręba
Gdzie w Zamościu można zaparkować samochód bezpłatnie?
Wielu kierowców, którzy przyjeżdżają do Zamościa zastanawia się gdzie samochód można zaparkować nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Zamojska strefa płatnego parkowania jest podzielona na dwie części. Strefa 1 składa z dwóch podstref: A i B. Opłaty w podstrefie A są najbardziej odczuwalne dla kierowców ponieważ pobierane są przez cały rok. Natomiast strefa B to okres turystyczny, który obowiązuje aktualnie, bo od kwietnia do września. W strefie B wszyscy kierowcy muszą za postój samochodu zapłacić. Takie parkingi znajdują się na Starym Mieście w Zamościu, gdzie działają parkomaty, w których można zakupić bilety parkingowe. Płatne parkingi zlokalizowane są m.in:
- na ul. Pereca (przy dawnej szkole muzycznej, gdzie obecnie mieści się rektorat Akademii Zamojskiej),
- na ul. Greckiej (przy hotelu Renesans),
- na ulicy Kolegiackiej (przy Wydziale Gospodarki Komunalnej),
- na Placu Stefanidesa (przy szkole Ekonomik),
- na Placu Wolności (przy Urzędzie Pracy),
- na ul. Piłsudskiego (przy Parku Miejskim),
- na ul. Partyzantów (obok PZU).Od ubiegłego miesiąca, bo od kwietnia wszystkich kierowców obowiązują stawki godzinowe, które pobierane są w dni robocze przez całą dobę. Jest także możliwość wykupienia biletu całodobowego, O cenniku na płatnych parkingach informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.loadingŁaduję odtwarzacz...


Obsługa parkomatów nie jest skomplikowana, bowiem należy stosować się do instrukcji opisanych na urządzeniu. warto nadmienić, że strefa 2 obejmie jak dotychczas ulicę Gminną i Reja, gdzie stawki są najmniejsze i wynoszą: 2 zł; 2,40 zł; 2,80 zł i 2 zł. Marcin Nowak dodał, że mieszkańcy Zamościa mają możliwość wykupienia kart abonamentowych. Można je nabyć w Zarządzie Dróg Grodzkich, przy ul. Kilińskiego 86 w Zamościu w dni robocze w godz. 7.00 – 15.00

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wszystkie płatne parkingi obowiązują w dni robocze w godzinach od 8.00 do 18.00. Dni weekendowe oraz i święta zwolnione są z opłat. Kiedy parkingowi nie pobierają opłat?


loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednocześnie informujemy, że w obrębie zamojskiej Starówki znajdują się również bezpłatne parkingi m.in.: na ul. Peowiaków, przy Lunecie oraz przy terenach zielonych przy Drodze Męczenników Rotundy.

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe