Za nami Gala VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu

  • 18.05.2022, 16:05
  • Justyna Przeszło
Za nami Gala VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu
W środę (18.05) w kinie „Stylowy” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Gala ta zwykle odbywała się w okresie kolędowym, jednak tym razem ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wybrano majowy termin. Okazuje się, że to nieprzypadkowa data wyjaśnia Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Farion nie kryje wielkiej radości z podsumowania Orszaku Trzech Króli, który jest świetną okazją do tego, by przeżyć to wydarzenie jeszcze raz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas gali uczestnicy mogli usłyszeć m.in. wykonanie pastorałki, która została specjalnie napisana na tę okoliczność przez ks. Krzysztofa Hawro, redaktora diecezjalnej edycji tygodnika „Niedziela”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na gali obecny był też Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość, który poinformował uczestników wydarzenia o odsłonięci pewnego odrestaurowanego pomnika, który być może będzie stanowić jeden z punktów kolejnej edycji Orszaku Trzech Króli.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hasłem tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu był fragment kolędy „Z narodzenia Pana” „Dziś dzień wesoły!”. Przypomnijmy, że tegoroczny Orszak odbył się 6 stycznia br i przeszedł ulicami Zamościa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.E. ks. bp Marian Rojek, biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej, zaś patronat medialny objęło m.in. Katolickie Radio Zamość.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe