Lipiny. Rocznica urodzin Papieża Polaka

  • 18.05.2022, 21:44
  • Joanna Ferens
Lipiny. Rocznica urodzin Papieża Polaka
W Lipinach Dolnych odbyła się (18.05) wieczernica środowiskowa z okazji 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Rozpoczęła się ona od Mszy św. dziękczynnej w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lipinach, którą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji pokoju na świecie oraz o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej społeczności szkolnej i całej parafii sprawował ojciec duchowny Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju, ks. Krzysztof Portka. W homilii mówił on o wyjątkowości św. Jana Pawła II i jego drodze do świętości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O najważniejszych celach i założeniach wydarzenia informował dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych, Zenon Zielonka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo się cieszę, że pamięć o Papieżu Polaku trwa i jest przekazywana kolejnym pokoleniom – podkreślał wójt gminy Potok Górny, Stanisław Dyjak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wyjątkowości osoby św. Jana Pawła II mówił Przewodniczący Rady Powiatu Biłgorajskiego, Marian Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Musimy dziś, każdego dnia naśladować naszego Świętego Papieża i mówić o nim dzieciom – tłumaczył proboszcz parafii w Lipinach, ks. Stanisław Małysz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych i rozpoczęła się od powitania gości, wystąpień okolicznościowych i panelu dyskusyjnego ph. „Dlaczego św. Jan Paweł II?”. Kolejnym punktem programu był występ artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży pt. „Św. Janie Pawle II przyrzekamy!”. Spotkanie zakończył apel pamięci i wdzięczności oraz poczęstunek.

Na wydarzenie zaprosili: społeczność Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych, wójt Gminy Potok Górny i Parafia pw. MB Częstochowskiej w Lipinach.

Joanna Ferens

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe