Biłgoraj. Jubileusz 120,50 i 30-lecia straży pożarnej

  • 20.05.2022, 17:17
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Jubileusz 120,50 i 30-lecia straży pożarnej
W Biłgoraju odbyły się (20.05) uroczystości z okazji 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej, 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej i 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele Św. Jerzego w Biłgoraju, gdzie wszystkich zebranych witał ks. proboszcz Roman Sawic:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Strażacka służba jest piękną drogą do świętości – podkreślał w homilii rejonowy duszpasterz Straży Pożarnej, ks. Krzysztof Gajewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Mszy świętej zaproszeni goście i funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni wzięli udział w część oficjalnej obchodów, które odbyły się przed Komendą Powiatową PSP w Biłgoraju.

Poprzez swoją służbę działamy każdego dnia wielu polach i jesteśmy zawsze tam, gdzie jesteśmy potrzebni – powiedział zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, starszy brygadier Tomasz Podkański:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jesteśmy bardzo dobrze wyposażeni i świadczymy pomoc w różnorodnych akcjach ratunkowych – wyjaśniał Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju, starszy brygadier Mirosław Bury:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To właśnie strażaków Polacy obdarzają największym zaufaniem, gdyż są oni gwarantem bezpieczeństwa  – zaznaczał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie sposób wyrazić wdzięczności strażakom za ich codzienne poświęcenie i służbę – tłumaczył wicemarszałek województwa lubelskiego, Michał Mulawa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Straż zawsze służy pomocą społeczności lokalnej – podkreślał członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego, Andrzej Łagożny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku, następnie przy dźwiękach hymnu państwowego dokonano podniesienia flagi na maszt. W uznaniu zasług oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych strażakom tutejszej jednostki oraz druhom z OSP RWiE Biłgoraj zostały wręczone nw. odznaczenia i wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i Ochotniczą Straż Pożarną Ratownictwo Wodne i Ekologiczne Biłgoraj.

Joanna Ferens

Zdjęcia (50)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe