Majdan Nepryski. Dzień Patrona  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

  • 22.05.2022, 16:31 (aktualizacja 22.05.2022, 17:18)
  • Joanna Ferens
Majdan Nepryski. Dzień Patrona  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
Dzień 18 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim jest dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie tego dnia obchodzi się  co roku Święto Szkoły.

W tym roku świętowanie  rozpoczęto  uroczystą akademią. Symbolicznie, ale i bardzo uroczyście, oddano hołd wielkiemu Patronowi – Janowi Pawłowi II. W asyście gwardzistów został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn szkoły sławiący czyny i osobowość patrona. 

Następnie głos zabrała  dyrektor  szkoły Maria Rysztak, która powitała wszystkich zebranych i przypomniała, iż  w 2014 roku został wybrany na patrona naszej szkoły. Podjęta przed 8 laty decyzja jest zobowiązaniem do dawania świadectwa dobra w życiu całej społeczności szkolnej, rzetelnego zdobywania wiedzy i szczerej dbałości o chrześcijańskie wychowanie.

Ponadto uczniowie  zaprezentowali część artystyczną, w której naświetlili biografię Jana Pawła II. Podkreślili wyjątkowość patrona i wielowymiarowość jego działań. Następnie odbyła się uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem ks. Pawła Dynaki, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi.

/Inf. nadesłana/
 

.

Joanna Ferens

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe