Wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego do kapliczki w Marcinówce

  • 25.05.2022, 12:28 (aktualizacja 27.05.2022, 09:52)
  • Joanna Mazurek
Wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego do kapliczki w Marcinówce
Kapliczka bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Marcinówce będzie w najbliższą (29.05) niedzielę miejscem historycznego wydarzenia: zostaną do niej wprowadzone na stałe relikwie Prymasa Tysiąclecia.

Nastąpi to dzień po obchodzonym po raz pierwszy liturgicznym wspomnieniu błogosławionego, związanego z tą ziemią. Uroczystość rozpocznie się ok. godz. 16.00, a uczestnicy dotrą na nią w pielgrzymce pieszej, rowerowej, konnej lub oczywiście samochodem. W imieniu organizatorów, a więc parafii pw. WNMP w Skierbieszowie, oraz Fundacji św. Kiliana szczegóły podaje Jadwiga Wójcik, członkini Fundacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielgrzymi spotkają się o godz. 15.45 przy krzyżu w Marcinówce.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy zachęcają do wspólnej, ale i indywidualnej modlitwy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że kapliczka w Marcinówce znajduje na trasie „Turystycznego Szlaku Pieszego Śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Ziemi Skierbieszowskiej”. Upamiętnia on pobyt Błogosławionego na tych terenach, który miał miejsce od listopada 1941 r. do czerwca 1942 r. Szlak ma długość blisko 32 km i łączy diecezję zamojsko-lubaczowską i archidiecezję lubelską.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe