Turniej FIBA w koszykówce 3×3 w Zamosciu już w sobotę

  • 26.05.2022, 15:35 (aktualizacja 27.05.2022, 09:18)
  • Małgorzata Zaręba
Turniej FIBA w koszykówce 3×3 w Zamosciu już w sobotę
Zamojski Rynek Wielki w najbliższą sobotę (28.05) będzie nie do poznania. Na placu stanął dwa boiska zewnętrzne do gry w koszykówkę 3×3, a dla publiczności rozstawione zostaną trybuny z wielkim telebimem. Powód całego zamieszania? Na Rynku Wielkim zostanie rozegrany oficjalny turniej FIBA w koszykówce 3×3 o Puchar Prezydenta Miasta Zamość w ramach kwalifikacji do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3 – edycja Lotto 3×3 Quest 2022 r. Sobotnie rozgrywki rozpoczną się o godz. 11.00 na dwóch boiskach zewnętrznych do gry w koszykówkę 3×3, które zostaną wyposażone w specjalistyczne zegary czasu gry, czasu akcji oraz tablice wyników. Każdy mecz prowadzony będzie przez dwóch arbitrów Lubelskiego Związku Koszykówki oraz Polskiego Związku Koszykówki. Będą im asystowali sekretarz, operator tablicy wyników oraz mierzący czas akcji – licencjonowana obsługa techniczna stolika (OTS). W trakcie trwania turnieju będą prowadzone statystyki indywidualne oraz drużynowe.

W czwartek (26.05) w zamojskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się wydarzeniu, a poprowadził ją Piotr Orzechowski, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość podkreślił, że drużyna z Zamościa w roku ubiegłym zdobyła srebrny medal, co w pewnym stopniu przełożyło się na możliwość organizacji turnieju właśnie w naszym mieście.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie zostało zainicjowane dzięki staraniom Mateusza Ferensa, dyrektora zamojskiego OSiR oraz Przemysława Mazurka z zamojskiej Akademii Koszykówki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

O organizację turnieju tak prestiżowej rangi, Miasto Zamość zabiegało od kilku miesięcy. Poprzednie dwa duże koszykarskie turnieje, które odbyły się na terenie OSiR udowodniły, że potencjał sportowy naszego miasta jako organizatora jest bardzo duży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mateusz Ferens podkreślił, że turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bo na zamojskim Rynku Wielkim zagości szesnaście koszykarskich zespołów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Zamościu zagrają najlepsze drużyny z Polski, ale nie tylko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Wnuk dodał, że koszykówka jako gra zespołowa jest żywiołowa oraz pełna zwrotnych akcji, dlatego warto rozgrywkom przyjrzeć się z bliska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Turniej FIBA w koszykówce 3×3 odbędzie się w trzynastu miastach Polski, w których skład wchodzi także nasze miasto. Prezes LZK, a zarazem wiceprezes PZK Marek Lembrych przyznał, że Miasto Zamość wzbudziło duże zaufanie organizując tego typu rozgrywki w poprzednich dwóch latach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jakich innych miastach Polski odbędzie się Turniej FIBA?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Marek Lembrych dodał, że turniej FIBA w koszykówce 3×3 będzie niezwykle widowiskowym wydarzeniem, chociażby ze względu na fakt, że mecze odbędą się na pięknym zamojskim Rynku Wielkim. Dlatego w imieniu władz PZK Marek Lembrych na rozgrywki zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Mateusz Ferens serdecznie zachęca nie tylko do kibicowania drużynom, które przyjadą do Zamościa, ale także do aktywnego uczestniczenia w atrakcjach jakie przygotowano dla mieszkańców. Oprócz rywalizacji sportowej odbędą się konkursy towarzyszące: konkurs umiejętności technicznych i konkurs rzutów za trzy punkty. Zostaną przeprowadzone również animacje koszykarskie dla najmłodszych. W obrębie boisk zostanie rozstawiona strefa chillout z leżakami. Profesjonalną obsługę muzyczną zapewni DJ, a mecze komentować będzie spiker sportowy. Najmłodsze grono dzieci oraz młodzież będą mogli zagrać turniej NBA 2k22 na konsoli play station, a dla najlepszych graczy przewidziano nagrody.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Mateusz Ferens dodał, że nasze miast będzie zabiegało, by podobnego typu turnieje, a nawet wyższej rangi odbyły się w przyszłości.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzcy turnieju w Zamościu (najwyżej sklasyfikowany zespół składający się w całości z zawodników z polskim obywatelstwem) uzyskają bezpośredni awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia 2022 roku w Katowicach. Mateusz Ferens dodał ,ze zwycięzca kategorii OPEN mężczyzn w Katowicach oprócz tytułu Mistrza Polski otrzyma prawo udziału w turnieju kwalifikacyjnym FIBA 3×3 WORLD TOUR MASTERS, a te rozgrywki odbędą się w dniach 27-28 sierpnia tego roku w węgierskim Debreczynie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Oprócz nagród pieniężnych dla trzech najlepszych drużyn w kategoriach open kobiet i mężczyzn, organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz pakiety upominkowe.


Przedsięwzięcie transmitowane będzie na żywo – YouTube PZKosz w technologii 4K z zastosowaniem dwóch kamer oraz dronów. Zastosowane zostaną również przenośne trybuny dla publiczności oraz telebim. Wyniki na żywo oraz szczegółowe informacje będzie można śledzić na stronach internetowych organizatorów oraz mediach społecznościowych.

Wyniki i relacje z turnieju kliknij
 

Turnieje kwalifikacyjne w ramach Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3 odbędą się również w następujących miastach:

- Łódź – 5.06.2022,
- Toruń – 11.06.2022,
- Poznań – 12.06.2022,
- Warszawa – 19.06.2022,
- Małogoszcz – 26.06.2022,
- Grójec – 3.07.2022,
- Rzeszów – 9.07.2022,
- Ełk – 10.07.2022,
- Chorzów – 23.07.2022 (faza półfinałowa i finałowa 24.07),
- Gliwice – 30.07.2022,
- Ostrów Mazowiecka – 31.07.2022,
- Katowice – 5.08.2022 (turniej kwalifikacyjny)
- Katowice, 6-7.08.2022. 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe