Bobry - niezwykli budowniczowie

  • 27.05.2022, 09:30 (aktualizacja 27.05.2022, 09:47)
  • Łukasz Kot
Bobry - niezwykli budowniczowie Łukasz Kot
O tych wyjątkowych zwierzętach powiemy w audycji Leśnego Radia

Na terenie leśnictwa Witków w Nadleśnictwie Mircze występują kolonie bobrów. Są to zwierzęta ziemno-wodne prowadzące nocny tryb życia. Potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. W większości krajów europejskich bobry podlegają ochronie. W Polsce to gatunek częściowo chroniony. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki wyjątkowo silnym siekaczom bobry potrafią ściąć bardzo grube drzewa. Dzięki temu budują swoje niezwykłe konstrukcje - tamy i żeremia. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Występowanie bobrów w przyrodzie niesie za sobą wiele zalet głównie podczas susz - podkreśla Krzysztof Krupa zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Mircze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O bobrach - niezwykłych budowlańcach powiemy w najbliższą sobotę (28.05.2022) w audycji Leśnego Radia. Zapraszamy, godzina o 10.15.

Łukasz Kot

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe