Oleszyce. I Powiatowy Przegląd Malarstwa Amatorskiego rozstrzygnięty

  • 28.05.2022, 16:52
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Oleszyce. I Powiatowy Przegląd Malarstwa Amatorskiego rozstrzygnięty Ks. Mariusz Pastuszak
W Galerii II Piętro w Oleszycach (22.05) ogłoszono wyniki I Powiatowego Przeglądu Malarstwa Amatorskiego.

W konkursie ogłoszonym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach mógł wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który nie ma wykształcenia plastycznego i nie jest członkiem stowarzyszenia artystycznego. Do konkursu zgłoszono 30 prac w technice malarstwa olejnego, akrylowego oraz akwareli. Jury konkursu w składzie: Tomasz Potuczko, Jerzy Plucha oraz Stanisław Sobczyk dokonało ciężkiego wyboru i nagrodziło ośmioro artystów. Pierwsza nagroda trafiła do mieszkanki Oleszyc, Magdaleny Jarmuż. Jak sama przyznaje, malarstwem zajęła się całkiem niedawno:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwyciężczyni została nagrodzona za cykl obrazów o tematyce leśnej. O wyborze tematu przesądziły emocje, jakimi obdarza nas obcowanie z naturą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugą nagrodę otrzymała Paulina Krzemieniecka z Lubaczowa, a trzecią Andrzej Faszczowy z Horyńca-Zdroju. Wyróżnienia trafiły do Mieczysława Puka, Krystyny Kaczor, Anety Mazepy, Katarzyny Mnich i Katarzyny Hypiak.

Podsumowaniem konkursu jest wystawa zbiorowa dwunastu uczestników Przeglądu. Można ją obejrzeć w Galerii II Piętro w Oleszycach do 19 czerwca (br.).

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe