Biłgoraj. Diecezjalne dziękczynienie kobiet

  • 28.05.2022, 20:53
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Diecezjalne dziękczynienie kobiet
Z inicjatywy Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyło się (28.05) diecezjalne dziękczynienie za peregrynację różańca, który odwiedzał sanktuaria i parafie naszej diecezji.

Pielgrzymka kobiet do biłgorajskiego sanktuarium rozpoczęła się od modlitwy różańcowej oraz nowenny za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny. Punktem centralnym wydarzenia była Msza św., którą w intencji kobiet sprawował i Słowo Boże wygłosił pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, bp Marian Rojek. W rozmowie tłumaczył, jak wielkie znaczenie ma to spotkanie dla wszystkich uczestniczących w nim kobiet i jak pięknym wzorem dla wszystkich kobiet może być św. Maria Magdalena:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cieszę się, że to właśnie nasze sanktuarium stało się centrum spotkań kobiet z całej diecezji – podkreślał ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasza całoroczna modlitwa i udział w pielgrzymce na Jasną Górę z pewnością przyniesie wiele owoców – mówił w rozmowie duszpasterz kobiet ks. Karol Jędruszczak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Św. Maria Magdalena jest wyjątkową patronką kobiet:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Karol Jędruszczak wyjaśniał również, czemu służy działalność duszpasterstwa kobiet:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet – kobiet miłujących pokój, wzięła udział Agnieszka Złamańska, która w rozmowie podzieliła się swoimi refleksjami. Szczególnym momentem pielgrzymki była konferencja ph. ‘Kobieta pokoju – kobietą wpływu’:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Comiesięczne spotkania w gronie kobiet są dla mnie umocnieniem i mobilizacją – dodała Agnieszka Złamańska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo ważną częścią tego roku była nieustanna modlitwa różańcowa – mówiła Iwona Siwiela:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Iwona Siwiela dodała również, jak ważną patronką jest dla niej św. Maria Magdalena:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii i nabożeństwie majowym w modlitwie uwielbienia dziękowano Bogu i Matce Bożej, przez wstawiennictwo św. Marii Magdaleny za dar duszpasterstwa kobiet, pielgrzymki na Jasną Górę i spotkania w Biłgoraju. 

Wydarzenie wpisało się w obchody 30. rocznicy powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe