Znamy zwycięzców „Olejarskiej Dychy”.

  • 30.05.2022, 10:56 (aktualizacja 08.06.2022, 10:37)
  • Małgorzata Zaręba
Znamy zwycięzców „Olejarskiej Dychy”.
W niedzielę (29.05) z metą na plaży Marina przy zbiorniku wodnym w Nieliszu, które ze względu na wielkość nazywane jest „Morzem województwa Lubelskiego” odbył się bieg pn. „Olejarska Dycha”.

Bieg poprowadził leśnymi terenami i polnymi drogami ulokowanymi wzdłuż malowniczych rzepakowych pól. Wydarzenie zostało finansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych, a w ramach tego wydarzenia odbyły się I Mistrzostwa Polski Olejarzy. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo na linii startu zagościło 261 zawodników z całej Polski. Wydarzenie podsumowała organizatorka biegu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzcami I Mistrzostw Polski Olejarzy zostało rodzeństwo Justyna i Marek Antończakowie. Skąd wziął się pomysł na organizację Mistrzostw Polski Olejarzy?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Adam Stępień dodał, że mieszkańcy Nielisza i okolic oraz wszyscy zawodnicy mieli okazję zobaczyć w jaki sposób pozyskiwany jest olej rzepakowy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W kategorii kobiet zwyciężyła Aleksandra Jakubczak z Zamościa, która dystans 10 kilometrów pokonała z czasem 41:55:45. Należy dodać, że zawodniczka z Zamościa chętnie uczestniczy w lokalnych imprezach biegowych, a na ostatnim biegu, wokół Twierdzy Zamość, który odbył się 2 maja w Zamościu także na linię mety dobiegła jako pierwsza. Aleksandra Jakubczak jest również trenerką zamojskiej grupy biegowej „Biegam bo Lubię”, której uczestnicy także licznie wystartowali w biegu. Z kolei w kategorii mężczyzn zwycięzcą okazał się zawodnik, który na wydarzenie przyjechał rowerem ze Świdnika. Biegacz linię mety przekroczył w czasie 36:43.30.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Artur Jendrych zdradził, że podczas biegu dało się odczuć słoneczną pogodę.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Mata wydarzenia ulokowana została na jednej z przepięknych plaż w Nieliszu. Zawodnik zdradził, że to miejsce zachęciło go, by wystartować w biegu. Jakie są najbliższe plany zawodnika na najbliższe miesiące.


loadingŁaduję odtwarzacz...Wydarzenie sportowe w Nieliszu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła frekwencja biegaczy zgromadzonych na linii startu. Organizatorzy biegu zdradzili jakie są szanse, że kolejny bieg odbędzie się także w Nieliszu.


loadingŁaduję odtwarzacz...Violetta Domaradzka podziękowała wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc i organizację biegu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zwycięzcom biegu oraz wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się wystartować w imprezie serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (69)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe