Niedziela Radiowa w Oleszycach

  • 03.06.2022, 09:02
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Niedziela Radiowa w Oleszycach Ks. Jacek Rak
Już w najbliższą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 05. czerwca, w ramach Niedzieli Radiowej Katolickie Radio Zamość będzie gościć w Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach w dekanacie cieszanowskim.

To szczególne miejsce na przestrzeni dziejów przeżywało różne historie. Początki Parafii jak i samych Oleszyc sięgają XV w. Także w tamtych latach powstała też pierwsza drewniana kaplica. Po spaleniu jej przez Tatarów, kolejną już murowaną ufundowała w 1517 r. Rodzina Ramszów. Lecz i ten kościół na wskutek pożaru spłonął. Obecna świątynia została wybudowana w latach 1903-1906 i konsekrowana w 1907r. Przez Sługę Bożego abpa Józefa Bilczewskiego.
Kościół parafialny miał wielu Księży Proboszczów. Obecny, Ksiądz Artur Schodziński, jak sam mówi, przed laty już posługiwał na Podkarpaciu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas ostatniego roku w Parafii dokonano niezbędnych modernizacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Te i wiele innych ciekawych informacji, przygotowanych przez Księdza Proboszcza jak również przez przedstawicieli parafii, będzie można posłuchać na antenie Katolickiego Radia Zamość w niedzielę (05.06) po godzinie 17.00 i w poniedziałek po godzinie 13.00.
A już dzisiaj zapraszamy na niedzielną transmisję uroczystej Eucharystii z parafii Oleszyce, która rozpocznie się o godzinie 11.00.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe