W Tomaszowie Lubelskim odsłonięto (05.06) popiersie Jana Olszewskiego

  • 05.06.2022, 19:22 (aktualizacja 06.06.2022, 09:57)
  • Joanna Mazurek
W Tomaszowie Lubelskim odsłonięto (05.06) popiersie Jana Olszewskiego
Uroczyste odsłonięcie popiersia Jana Olszewskiego przy rondzie jego imienia odbyło się wczoraj (05.06) w Tomaszowie Lubelskim. Wydarzenie, w którym licznie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy miasta, poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów I LO im. Bartosza Głowackiego, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Po niej Mszę św. sprawował ks. prałat Czesław Grzyb, który skierował do zebranych słowo, a po Eucharystii przekazał od diecezji zamojsko-lubaczowskiej medal za zasługi posłowi Tomaszowi Zielińskiemu.
Dalsze uroczystości odbywały się przy Rondzie im. Jana Olszewskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odsłonięcie popiersia Jana Olszewskiego odbyło się w 30 rocznicę odwołana przez Sejm rządu Jana Olszewskiego. Miało to miejsce w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Specjalnym gościem uroczystości był Antoni Macierewicz, który w rządzie Jana Olszewskiego pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych.
Jan Olszewski był twórcą polskiej myśli niepodległościowej – podkreślał.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że w wydarzeniu uczestniczyli również m. in. Robert Gut były pełnomocnik Jana Olszewskiego, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny, Ryszard Madziar reprezentujący wicepremiera Jacka Sasina oraz Monika Żur reprezentująca ministra Przemysława Czarnka.
Odsłonięte popiersie Jana Olszewskiego jest opatrzone datą jego narodzin i śmierci, a także słynnym pytaniem byłego premiera: „Czyja będzie Polska?”.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe