UWAGA kierowcy i piesi! Trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • 07.06.2022, 14:00 (aktualizacja 07.06.2022, 14:23)
  • Małgorzata Zaręba
UWAGA kierowcy i piesi! Trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
We wtorek (07.06) na terenie całego kraju od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania kontrolne ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

To właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych, zwłaszcza teraz w okresie wiosenno - letnim. We wtorek wszyscy policjanci zwrócą uwagę nie tylko na nieprawidłowe zachowania kierowców, ale także na pieszych, rowerzystów i osoby korzystające z hulajnóg, zwłaszcza elektrycznych. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło przypomina, że  bezpieczeństwo na polskich dogach zależy przede wszystkim od nas samych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa zarówno ze strony kierowców jak również pieszych przypomina st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że od 1 czerwca ubiegłego roku piesi mają pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście i mają zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię. Mandaty karne odnoszą się jednak nie tylko do pieszych, ale również do kierowców, którzy jadąc samochodem rozmawiają przez telefon.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ogólnopolska akcja ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" potrwa do późnych godzin wieczornych.

 


 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe