Turniej siatkarski Przez sport przypominamy o historii”. Zanamy zwycięzców

  • 07.06.2022, 15:22 (aktualizacja 07.06.2022, 15:28)
  • Małgorzata Kryk
Turniej siatkarski Przez sport przypominamy o historii”. Zanamy zwycięzców
W dniach 3 i 5 czerwca 2022 r., na boiskach przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sitańcu, odbyły się turnieje w piłce siatkowej „Przez sport przypominamy o historii” dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży i dorosłych z terenu województwa lubelskiego. Jednym z celów ich organizacji było upamiętnienie tragicznych wydarzeń w dziejach Zamojszczyzny z lat 1941-1943, a szczególnie losów około 30 tys. dzieci odbieranych od rodzin i wywożonych do obozów pracy, do obozów śmierci lub z przeznaczeniem na germanizację.

Podczas Otwarcia cyklu turniejów odbył się uroczysty apel oraz złożenie wiązanek kwiatów przy tablicy upamiętniającej nadanie szkole w Sitańcu imienia „Dzieci Zamojszczyzny”. Wzięli w nim udział uczestnicy turnieju, społeczność szkolna oraz Wójt Gminy Zamość, który dokonał Uroczystego Otwarcia zawodów. Honorowy Patronat nad zawodami objęli: Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość.

 

Pierwszego dnia turnieju (03.06) dla dziewcząt i chłopców reprezentujących szkoły podstawowe oraz reprezentacje klas z SP Sitaniec, wzięło udział 15 drużyn, w tym 6 chłopców i 9 dziewcząt. Turniej dla dziewcząt wygrała reprezentacja SP 8 z Zamościa przed SP 4 Zamość i SP Sitaniec.
Zwycięska drużyna pod opieką Barbary Kanarszczuk zagrała w składzie: Oliwia Głowacka, Aleksandra Grabowska, Oliwia Szymanek, Wiktoria Poździk, Zuzanna Skowron. Rywalizację chłopców wygrała reprezentacja SP Sitaniec w składzie: Antoni Mazur, Wojtek Tchórz, Dominik Adamczuk, Krystian Kość, a kolejne miejsca na podium wywalczyli: SP Płoskie i klasa VII SP Sitaniec.
 

w niedzielę, drugiego dnia rozgrywek (05.06) w godzinach porannych do rywalizacji przystąpiły po cztery drużyny mężczyzn i kobiet. Turniej dla kobiet wygrała drużyna MESS TEAM w składzie: Simona Rogala, Emilia Mazurek, Magdalena Monastyrska, przed MMK Biłgoraj i UKS Azymut, a wśród mężczyzn stanęli w kolejności: Jakub Demski, Slawomir Zgnilec i Krzysztof Bednarski reprezentanci ZSPPS Zamość, przed SET Krasnobród i TOP TEAM Biłgoraj.
 

Dla wszystkich uczestników organizator zapewniał poczęstunek, wodę, szatnie sędziów oraz opiekę medyczną. Drużyny za zajęcie miejsc I-III otrzymały puchary, a wszystkie uczestniczące pamiątkowe dyplomy.
 

Organizatorem cyklu turniejów był Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska, przy wsparciu organizacyjnym Szkoły Podstawowej w Sitańcu oraz dofinansowaniu Samorządu Województwa Lubelskiego w ramach zadania: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – „Organizacja przedsięwzięć i imprez o zasięgu co najmniej wojewódzkim promujących województwo lubelskie poprzez aktywne formy spędzania wolnego czasu wśród różnych grup społecznych i środowiskowych, w szczególności dzieci i młodzieży, rodzin, osób starszych/seniorów” oraz Gminy Zamość.
 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe