Srebrny medal dla Sp Nr 8 w Zamościu

  • 07.06.2022, 15:38 (aktualizacja 13.06.2022, 09:48)
  • Małgorzata Zaręba
Srebrny medal dla Sp Nr 8 w Zamościu
W m. Dźwirzyno w dn. 02–05.06.2022 odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.

Do rywalizacji w OI przystąpiło 15 drużyn z całej Polski. Zostały one podzielone na 3 grupy. W czwartym dniu rozgrywek Ostrołęka wygrała z Obornikami z  wynikiem 20-8. Natomiast  Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu zmierzyła się z Ostrołęką, realizując założone cele gry. Rywalizacja między drużynami była jbardzo emocjonująca i zacięta. Po pierwszej połowie drużyna Ostrołęki zremisowała z zamojskim zespołem, ale wdrugiej połowie chłopcy docisnęli rywala i odskoczyli z wynikiem. Mecz ten zakończył się wygraną Zamościa wynikiem 13:9. W ten sposób drużyna zajęła w Mistrzostwach Polski II Miejsce. Natomiast drużyna z Ostrołęki zajęła I miejsce, gdyż miała lepszy bilans bramek. Reprezentanci Obornik wywalczyli miejsce III w Mistrzostwach Polski.

Wyróżnionymi zawodnikami zamojskiej szkoły zostali Dominik Brodziak – najlepsza 7 zawodników turnieju oraz Michał Gawliczek – najlepiej grający kołowy turnieju. Chłopcy zostawili całe serce i zdrowie we wszystkich meczach, a cała drużyna wróciła dumna ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski.

 

Zawodnicy: Arcaba Paweł, Bielecki Mateusz, Bielecki Wiktor, Brodziak Dominik, Ciurysek Szymon, Dołba Kacper, Dragan Dawid, Dymytryszyn Szymon, Farion Dawid, Gawliczek Michał, Kostrubiec Kacper, Krasnopolski Krzysztof, Kulik Karol, Łyś Paweł, Pieczykolan Ignacy, Smyl Wojciech.

Sztab Szkoleniowy:

Trener: mgr Damian Morawski
Kierownik Drużyny: mgr Adam Gaca

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe