Policja podsumowała akcję „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

  • 09.06.2022, 12:30 (aktualizacja 09.06.2022, 12:38)
  • Małgorzata Zaręba
Policja podsumowała akcję „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” Fot. KPP w Biłgoraju
We wtorek (07.06) na drogach całej Polski prowadzona była policyjna akcja pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

2350 wykroczeń drogowych ujawnili policjanci podczas tylko jednego dnia w samym województwie lubelskim. Mundurowi obserwowali poczynania kierowców zarówno na trasach krajowych i wojewódzkich, ale także w centrum miast, gdzie ruch pieszych i cyklistów jest największy. Specjalnym nadzorem objęte zostały przede wszystkim przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów.  W szczególności mundurowi za pomocą drona obserwowali niewłaściwe zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Policjanci w rejonie przejść dla pieszych ujawnili 830 przypadków przekraczań prędkości przez kierujących pojazdami, 312 wykroczeń kierujących wobec pieszych oraz 34 wykroczenia wobec rowerzystów. Jednak oznakowanymi radiowozami policjanci z drogówki przyglądali się także zachowaniom samych pieszych, rowerzystów i motocyklistów, którzy również często zapominali o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Łącznie na terenie województwa ujawniono 540 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 586 - przez rowerzystów. W ostatnim czasie wiele kolizji ma miejsce z udziałem nietrzeźwych kierowców. Jaka kara  finansowa przewidziana jest w stosunku do kierowców będących po spożyciu alkoholu informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło,oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Przypominamy, że przestrzeganie przepisów jest obowiązkiem wszystkich użytkowników dróg.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe