Zawodniczki UKP Suchowiczteam jadą na Ogólnopolski Turniej do Warszawy

  • 09.06.2022, 14:13 (aktualizacja 09.06.2022, 14:28)
  • Małgorzata Kryk
Zawodniczki UKP Suchowiczteam jadą na Ogólnopolski Turniej do Warszawy Fot. UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska
Zawodniczki UKP Suchowiczteam w ramach Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku zagrają w Warszawie.

W Międzyrzecu Podlaskim w dniach 30-31 maja odbyły się Finały Wojewódzkie 22. edycji Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku. W tych rozgrywkach udział wzięły dziewczęta i chłopcy – mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12. Najmłodsza grupa zawodniczek UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego, a te rozgrywki odbędą się już w najbliższą niedzielę (12.06) w Warszawie. Warto dodać, że w Międzyrzecu Podlaskim dziewczęta w kategorii U -12 ( rocznik 2010 i młodsze) zajęły czwartą lokatę, wygrywając trzy mecze eliminacyjne i ulegając w rzutach karnych najpierw Legionowi Grabów, a później Niedźwiadkowi Chełm.

Należy podkreślić, że Turniej ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku jest największym wydarzeniem w Europie. Wojciech Suchowicz, trener zawodniczek przyznał, że zakwalifikowanie się do Finału Ogólnopolskiego w Warszawie to kolejny awans w pięcioletniej działalności UKP Suchowiczteam. Jak wyglądała droga do tego sukcesu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozgrywki o Puchar Tymbarku zarówno dla dziewcząt jak i trenera wiązały się z szeregiem wyzwań, bo zawodniczki musiały przejść przez wszystkie etapy (gminny, powiatowy i wojewódzki), by móc niebawem zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie w Warszawie. Wojciech Suchowicz musiał podjąć niełatwą decyzję. Dwie młodsze zawodniczki zagrały w starszym roczniku, co osłabiło młodszą grupę dziewcząt. Jednak szczęśliwie to młodsze piłkarki zwyciężyły i jadą na rozgrywki do stolicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakim zawodniczkom udało się wygrać w Międzyrzecu Podlaskim, by już w niedzielę (12.06) pojechać do Warszawy?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Narodowy sport jakim jest piłka nożna często kojarzony jest z dyscypliną adresowaną do chłopców i mężczyzn. Jednak ze względu na wielkość sukcesu dziewcząt okazuje się, że wcale tak nie jest. Reprezentantki Suchowiczteam zdradziły jak rozpoczęła się ich przygoda z piłką nożną?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Suchowicz dodał, że Nicole Serafin, która ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, a w najbliższy weekend pojedzie do Warszawy, swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęła mając zaledwie pięć lat.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądały przygotowania do Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku i gdzie się one odbywały?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Należy podkreślić, że Turniej ,,Z Podwórka na Stadion’’ jest dla młodych piłkarzy spełnieniem sportowych marzeń, bo zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Finału zagrają na warszawskich stadionach. Natomiast najlepsze drużyny będą miały okazję rozegrać swoje mecze na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z jakimi zespołami zagrają piłkarski reprezentujące nasz region?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto najmłodsze zawodniczki UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska mają zagwarantowane bilety na mecz Reprezentacji Polski z Belgią, który odbędzie się na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z pewnością największym marzeniem każdego dziecka jest móc podziwiać Roberta Lewandowskiego z bliska. W jaki sposób zawodniczki będą kibicować biało – czerwonym?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, że wygrana najmłodszej grupy dziewcząt nie była przypadkiem, bo każdy piłkarz wie, że aby awansować na tak wysoki poziom rozgrywkowy trzeba na boisku trenować kilka ładnych lat. Wojciech Suchowicz podkreślił, że w tym miesiącu (23.06) klub będzie obchodził jubileusz 5-lecia istnienia. Przypomniał, że logo klubu to truskawka, a dlaczego akurat ten owoc bliski jest sercu dziewcząt?
loadingŁaduję odtwarzacz...

To nie jedyny sportowy sukces reprezentantek Suchowiczteam, bo w sobotę (04.06) w Zamościu podczas Wojewódzkich Mistrzostw Juniorek Młodszych dziewczęta zdobyły tytuł mistrzowski.loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz Ogólnopolskich Finałów w Warszawie reprezentantki Suchowiczteam zagrają w najbliższy piątek (10.06) w Wilkowie, gdzie odbędą się Finały Wojewódzkie LZS.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Przypomnijmy, że przed wakacjami reprezentantki Suchowiczteam zagrają jeszcze w trzech turniejach. W piątek (10.06) w finałach wojewódzkich LZS dziewczęta (kategoria U-13) zmierzą się w Wilkowie. Dwa dni później w niedzielę (12.06) zawodniczki (kat. U-10) pojadą na Finały Ogólnopolskie do Warszawy, a we wtorek (21.06) kategoria dziewcząt U-15 zagra w rozgrywkach w Krzemieniu.

Więcej o tym wydarzeniu sportowym, będzie można usłyszeć na antenie naszego radia w audycji "Rozmowa dnia”  w piątek (10.06) o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Wojciech Suchowicz, trener UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe