Lubaczów. LARP w muzeum

  • 10.06.2022, 23:44
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. LARP w muzeum Ks. Mariusz Pastuszak
Muzeum Kresów w Lubaczowie we współpracy ze stowarzyszeniem Pospolite Ruszenie zorganizowało (06-07.06) wyjątkowe warsztaty.

Młodzież, nauczyciele i edukatorzy mogli nauczyć się tworzenia larpów. O tym czym jest LARP opowiada Prezes Stowarzyszenia Pospolite Ruszenie z Krakowa, Łukasz Wrona:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warsztaty trwały dwa dni i będą miały swoją kontynuację w przestrzeni wirtualnej. Motywem przewodnim warsztatów, była epoka jagiellońska i unia polsko-litewska. Temat został wybrany ze względu na 450. rocznicę śmierci Zygmunta Augusta. Uczestnicy warsztatów nie mogli narzekać na nudę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warsztaty były drugą odsłoną projektu "Wspólne dziedzictwo - wspólne pasje", który sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021 – 2030.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe