Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował tymczasowy areszt dla członków grupy przestępczej

  • 14.06.2022, 09:45 (aktualizacja 14.06.2022, 09:55)
  • Małgorzata Zaręba
Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował tymczasowy areszt dla członków grupy… Fot. www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl
Zatrzymano grupę przestępczą zajmującą się nielegalną dystrybucją hurtowych ilości wyrobów akcyzowych w postaci suszu tytoniowego i krajanki tytoniowej.

W związku z działalnością grupy przestępczej, zajmującej się nielegalną dystrybucją suszu tytoniowego i krajanki tytoniowej, w dniu 7 czerwca funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymali siedem osób. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Z ustaleń śledztwa wynika, że na terenie sześciu województw przez prawie półtora roku działała zorganizowana grupa przestępcza, która zajmowała się dystrybucją suszu i krajanki tytoniowej. O nielegalnych działaniach grupy informuje kapitan SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kapitan Dariusz Sienicki dodał, że susz tytoniowy pochodził z upraw rolniczych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Wobec jednego podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 100 000 złotych oraz dozoru Policji. Sąd Rejonowy w Zamościu wobec sześciu podejrzanych zastosował tymczasowy areszt. Obecnie w śledztwie status podejrzanych posiada 38 osób, którym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe