Reprezentantki UKP Suchowiczteam wróciły z Warszawy

  • 15.06.2022, 13:44 (aktualizacja 15.06.2022, 14:15)
  • Małgorzata Zaręba
Reprezentantki UKP Suchowiczteam wróciły z Warszawy Fot. Wojciech Suchowicz
Zawodniczki UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska wróciły z Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku, który zakończył się w Warszawie.

Zawodniczki UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska w ramach Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku w dn. 11-14.06 zagrały w Warszawie. Natomiast we wtorek (14.06) miały szansę obejrzeć mecz Polska – Belgia, który odbył się w stolicy na stadionie Narodowym. Jak wyglądała droga to tego wielkiego piłkarskiego sukcesu? W pięcioletniej działalności UKP Suchowiczteam była to jedyna okazja występować w tak prestiżowym turnieju. Dziewczęta U-10 zagrały w największej imprezie sportowej na świecie, w której udział wzięły dziewczęta i chłopcy z całej Polski. Jednak o zakwalifikowanie się do turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku w Warszawie nie było łatwo, bo dziewczęta trenujące pod okiem Wojciecha Suchowicza musiały przejść przez wszystkie etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki. O tym czy zawodniczki zagrają w stolicy zadecydowały Finały Wojewódzkie, które w dn. 30-31.05 odbyły się Międzyrzecu Podlaskim. W niedzielę (12.06) w Warszawie dziewczęta zmierzyły się najlepszymi zespołami z Polski, a mecze rozegrane zostały na stadionie Hutnika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Suchowicz zdradził, że reprezentantki UKP Suchowicztam zajęły 15 miejsce. Natomiast najlepsze drużyny, które wygrały finały zagrały na Stadionie PGE Narodowym, a kto zwyciężył rozgrywki w kategoriach U-10 i U-12?

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trener podkreślił, że na rozgrywki do Warszawy zespół UKP Suchowiczteam pojechał w osłabionym składzie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Suchowicz dodał, które z dziewcząt reprezentowały nasz region w turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądały pierwsze mecze dziewcząt w Warszawie?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugiego dnia rozgrywek w finale B dziewczęta przegrały dwa mecze, a jeden wygrały. Wojciech Suchowicz dodał, że doskonałą technika gry wykazały się Milena Waga, Nicole Serafin oraz Julia Hałas.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziewczęta grając w Warszawie miały nie tylko szansę zobaczyć stolicę Polski oraz zagrać w turnieju, mierząc się najlepszymi drużynami kraju, ale także miały okazję obejrzeć mecz reprezentacji Polski z Belgią. Wojciech Suchowicz podkreślił, że piłkarskie emocje z kibicowania biało - czerwonym jeszcze nie opadły. Jednocześnie podziękował za zaangażowanie i pomoc wszystkim rodzicom.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Drużyna UKP Suchowicztam z rozgrywek w Warszawie wróciła zadowolona i pełna energii na kolejne miesiące treningów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomimo, że dziewczętom nie udało się wygrać rozgrywek zawodniczki podchodzą do kolejnych meczów z pełnym optymizmem. Wiedzą, że dzięki ciężkiej pracy i doskonałej technice gry mają szansę ponownie zakwalifikować się do turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodniczki już przegotowują się do kolejnych rozgrywek, bo we wtorek (21.06) kategoria dziewcząt U-15 zagra w Finałach Wojewódzkich LZS.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkim reprezentantkom, które wzięły udział w rozgrywkach w Warszawie serdecznie gratulujemy, jednocześnie życząc dużo powodzenia i samych sukcesów w kolejnych turniejach.


 

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe