XII Zamojski Festiwal Książki

  • 15.06.2022, 14:27
  • Justyna Przeszło
XII Zamojski Festiwal Książki
Już od 21 czerwca na Rynku Wodnym w Zamościu rozpocznie się 12. edycja Zamojskiego Festiwalu Książki.

5-dniowy program święta książki jest niezwykle obfity w spotkania autorskie, warsztaty, dyskusje i kiermasz książki używanej. Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest „Książka – odkryj więcej!”.

O inicjatywie powstania festiwalu opowiadała na antenie Katolickiego Radia Zamość Halina Zielińska, zastępca dyrektora Książnicy Zamojskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycją Zamojskiego Festiwalu Książku jest zapraszanie twórców polskiej literatury skierowanej do dorosłych czytelników, młodzieży lub też dzieci. Podobnie będzie podczas tegorocznej edycji. Wśród wielu pisarzy zaplanowano też spotkanie z Ałbeną Grabowską.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzeci dzień Zamojskiego Festiwalu Książki (23.06) jest dedykowany dzieciom, które spędzą ten czas z Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci oraz dodatkowo prowadzącą warsztaty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Istotnym punktem Zamojskiego Festiwalu Książki będzie towarzysząca od 1 edycji Gala Finałowa, podczas której wyróżnieni będą najaktywniejsi czytelnicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Halina Zielińska informuje, że ostatni dzień festiwalu będzie dniem wybitnie regionalnym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Zamojskiego Festiwalu Książki będzie można też skorzystać z kiermaszu książki używanej, usłyszeć performatywnego czytania powieści w wykonaniu aktorów m.in. z Fundacji Banina z Warszawy czy Zamojskiego Studia Teatralnego. W festiwal będą zaangażowani także wychowankowie MDK-u im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Patronat medialny nad XII Zamojskim Festiwalem Książki sprawuje m.in. Katolickie Radio Zamość.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe