78. rocznica Bitwy pod Osuchami - zaproszenie na uroczystości

  • 18.06.2022, 11:38 (aktualizacja 18.06.2022, 12:54)
  • Joanna Suszko
78. rocznica Bitwy pod Osuchami - zaproszenie na uroczystości
W nocy i o świcie 25 czerwca 1944 r żołnierze Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich szturmowali niemieckie pozycje w Puszczy Solskiej. Główne starcie miało miejsce nad rzeczką Sopot, nieopodal wsi Osuchy.

W tym roku przypada 78. rocznica Bitwy pod Osuchami. Dla upamiętnienia tych wydarzeń oraz poległych bohaterów odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne, których inauguracja zaplanowana została na niedzielę (19.06). Zaprasza Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 26 czerwca. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że w wyniku walk w okolicach Osuch i pacyfikacji zginęło około pól tysiąca osób, 250 z nich pochowanych jest na cmentarzu sytuowanym w pobliżu dawnego pola bitwy. Walki pod Osuchami uznawane są za największy w Polsce bój oddziałów leśnych Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich podczas II wojny światowej.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotrek
Piotrek 19.06.2022, 11:43
Dowodzili tą bitwą podkarpaccy wyklęci "Ojciec Jan" i "Wołyniak" Czesc Ich Pamięci

Pozostałe