Policja podsumowała długi weekend na drogach

  • 21.06.2022, 10:28 (aktualizacja 21.06.2022, 11:11)
  • Małgorzata Kryk
 Policja podsumowała długi weekend na drogach
Policja informuje, że od środy do niedzieli (15-19.06) na drogach całej Polski doszło do 357 wypadków drogowych, w których zginęło 30 osób, a 389 zostało rannych. W tym czasie zatrzymano 1907 pijanych kierowców, a 496. kierowców zatrzymano za przekroczenie prędkości. W tym roku długi czerwcowy weekend pomimo dużych statystyk był jednak bezpieczniejszy od zeszłorocznego. Ze statystyk wynika, że w czasie długiego weekendu policjanci zatrzymali o wiele mniej kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Bowiem zatrzymano o 60 procent mniej kierowców, którzy przekroczyli prędkość, w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Można przypuszczać, że jest to zasługa ostrzejszych kar za tego typu wykroczenia. A jak minął długi weekend na drogach w naszym regionie?

Na terenie powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego było spokojnie. Bowiem obyło się bez wypadków. Natomiast w pow. tomaszowskim policjanci z Tomaszowa Lubelskiego wspólnie z mundurowymi z posterunku policji w Tyszowcach zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Pierwszego nietrzeźwego mężczyznę zatrzymano w sobotę (18.06) w m. Kazimierówka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym nietrzeźwym okazał się rowerzysta, którego policjanci zatrzymali w m. Zimno.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mł. asp. Monika Ryczek dodała, że kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymano w niedzielę (19.06) w Machnowie Nowym.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym nietrzeźwym okazał się kierujący motorowerem, którego policjanci zatrzymali w Rudzie Żurawieckiej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mł. asp. Monika Ryczek poinformowała co grozi nietrzeźwym kierowcom?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze statystyk policyjnych wynika, że nietrzeźwi kierowcy powodują największa ilość zdarzeń drogowych. Przypominamy, że fakt o nietrzeźwych kierowcach należy zgłaszać telefonicznie pod numerem alarmowym 112. 

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe