Dzień Muzealnika w Gminie Zamość

  • 21.06.2022, 11:29 (aktualizacja 21.06.2022, 11:44)
  • Ewelina Michalska
Dzień Muzealnika w Gminie Zamość fot. Krzysztof Czerwieniec
W minioną niedzielę (19.06) przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem odbył się Dzień Muzealnika.

Zgromadził on społeczność lokalną Gminy Zamość.

Podczas tego wydarzenia miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej pamięci funkcjonariuszy Policji Państwowej z Gminnego Posterunku w Wysokiem.

Obecny na wydarzeniu wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński w rozmowie z naszym radiem podkreślał, że Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem jest perełką Gminy Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opiekun Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem, Wanda Szpuga przybliżała, jakie eksponaty udało się zdobyć w ostatnim czasie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy Dzień Muzealnika organizowany w Gminie Zamość wspominała Henryka Sobczuk, kustosz Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie niedzielnego wydarzenia znalazły się m.in występ uczniów Szkoły Podstawowej w Wysokiem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy imprezy mogli także obejrzeć występ zespołu Wesołe Gosposie z Borowiny Sitanieckiej oraz widowisko "U Maciejów na przedgodziu" w wykonaniu Międzypokoleniowego Zespołu Obrzędowego "Zawsze razem".

Około godz. 16:00 wystąpił zespół kameralny Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. 

Dzień Muzealnika zakończył się występem zespołu wokalnego "Chyżanie" z Chyżej.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, Sołtys i Rada Sołecka Wysokiego, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem, Stowarzyszenie  "Wysokie nad Łabuńką", Szkoła Podstawowa w Wysokiem oraz OSP Wysokie.

 

 

 

Ewelina Michalska

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe