Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi w Szczebrzeszynie

  • 21.06.2022, 14:30 (aktualizacja 23.06.2022, 14:12)
  • Małgorzata Zaręba
Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi w Szczebrzeszynie Fot. Joanna Suszko
XXIII edycja Powiatowych Igrzysk LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego odbyła się w dn 18-19.06 w Szczebrzeszynie.

Gospodarzem poprzedniej edycji Igrzysk był Zwierzyniec, a w tym roku w Szczebrzeszynie podobnie jak w latach poprzednich dla uczestników zorganizowano gry zespołowe w piłkę nożną, siatkową i koszykową. Wszyscy chętni mogli wziąć także udział w konkurencjach takich jak: biegi, przeciąganie liny, przenoszenie worków z piaskiem, przerzucanie opony traktowej, wyciskanie odważnika, rzut lotką do tarczy czy rzut podkową. Na czym polega działalność Ludowych Zespołów Sportowych wyjaśnił Konrad Firek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do tegorocznych dwudniowych zmagań zgłosiło się osiem gmin, o czym poinformował Konrad Firek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zmagania sportowe dla dorosłych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a jakie konkurencje przygotowano dla dzieci?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Konrad Firek dodał, że Igrzyska LZS to impreza sportowa adresowana do wszystkich chętnych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi zostały zorganizowane w celu wyłonienia najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować powiat zamojski na Wojewódzkich Igrzyskach, które w dn. 30-31.07 odbędą się także w Szczebrzeszynie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

O Igrzyskach powiedział reprezentant Adamowa, który rywalizował w konkurencji przeciągania liny.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Igrzyskach LSZ udział wzięli także reprezentanci gminy Sułów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mariusz Bubiłek zdradził dlaczego warto brać udział w tego typu wydarzeniach, jakimi są Igrzyska LSZ.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto podkreślić, że poprzednie edycje Igrzysk LZS z wielkim zaangażowanym organizował Krzysztof Pszenniak, który zmarł z powodu choroby. Konrad Firek przyznał, że Igrzyska organizowane przed pandemią cieszyły się większym zainteresowaniem, co widać po frekwencji zawodników uczestniczących w konkurencjach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wpływ pandemii na małą liczbę zawodników potwierdził także Stanisław Stepaniuk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Radość płynąca z rywalizacji sportowej jest dowodem na to, że warto organizować tego typu przedsięwzięcia sportowe. Wojewódzkie Igrzyska odbędą się dn. 30-31.07 w Szczebrzeszynie, a do dopingowania miejscowym drużynom zachęcamy serdecznie wszystkich kibiców. Najlepszym ginom wręczone będą okazałe puchary.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe