Przed nami charytatywne wydarzenie rowerowe ph. „Wielka Wyprawa”

  • 22.06.2022, 14:31 (aktualizacja 23.06.2022, 12:06)
  • Małgorzata Zaręba
Przed nami charytatywne wydarzenie rowerowe ph. „Wielka Wyprawa”
Już po raz kolejny, bo po raz drugi w dn. 28.08 – 02.09 odbędzie się „Wielka Wyprawa", czyli charytatywne wydarzenie rowerowe, które zainicjowali trzej studenci w składzie: Łukasz Paruzel, Szymon Ziółek i Jakub Wójcik. Harmonogram II edycji "Wielkiej Wyprawy" dostępny jest poniżej na zdjęciu.

W tym roku do rowerzystów dołączy kilkunastu kolejnych uczestników, którzy zadeklarowali już swój udział w wyprawie. Zakończenie wycieczki rowerowej zaplanowano na 2 września na Rynku Wielkim w Zamościu, a ten odcinek z Częstochowy do naszego pięknego miasta wynosi łącznie 575 km. Jaki jest główny cel wyprawy? Trasa będzie bardzo ciekawa, bo przedsięwzięcie wspiera dzieci z częstochowskiego Domu Dziecka położonego w częstochowskiej Dzielnicy Kiedrzyn przy ulicy Ludowej 100. Placówka ta prowadzona jest przez "Stowarzyszenie AMICUS". Dochód finansowy pozwoli stworzyć dla dzieci miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakimi terenami poprowadzi 6-cio dniowa trasa? Z pewnością przez malownicze obszary południowej Polski – Jurę Krakowsko-Częstochowską, brzeg Wisły, Kotlinę Sandomierską i Wyżynę Lubelską.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szymon Ziółek dodał, że uczestnicy „Wielkiej Wyprawy" rowerowej pokonają dziennie około stu kilometrów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szymon Ziółek dodał, że uczestnicy wyprawy to sympatycy aktywności fizycznej, dlatego wszyscy przygotowują się do wyprawy trenując.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto podkreślić, że pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w dn. 31 sierpnia – 4 września 2020 roku. Jej uczestnicy w pięć dni przejechali blisko 550 km polskiego wybrzeża, podobne jak w tym roku dla dzieci z domu dziecka w Częstochowie. Do maluchów trafiły środki finansowe w kwocie około 8 tys. złotych, a otrzymane pieniądze zostały przeznaczone na wyremontowanie placówki. Szymon Ziółek jako organizator wydarzenia w roku ubiegłym nie brał udziału w wyprawie, ale w tym sezonie w wycieczce rowerowej weźmie czynny udział. Zdradził, co w roku ubiegłym uczestnikom przysporzyło największe trudności.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trasa z Częstochowy do Zamościa będzie wymagająca, a dlaczego metę wydarzenia zaplanowano właśnie w naszym mieście?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szymon Ziółek dodał, że uczestników wyprawy możemy spodziewać się 2 września na zamojskim Rynku Wielkim prawdopodobnie w godzinach popołudniowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szymon Ziółek zachęca wszystkie osoby do wsparcia finansowego dzieci z częstochowskiego Domu Dziecka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy, podczas całego przejazdu ubrani będą w specjalnie przygotowane na tę okazję koszulki, na których znajdą się loga wszystkich sponsorów i mediów.

Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

 

Rozmowa z jednym z organizatorów Szymonem Ziółkiem na temat wyprawy rowerowej z Częstochowy do Zamościa

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wesprzeć wyprawę może każdy – wystarczy wpłacić datek na zbiórkę kliknij

„Wielką Wyprawę” można śledzić na stronach internetowych:
Trasa wyprawy kliknij
Materiały z I edycji - zdjęcia z poszczególnych etapów oraz film kliknij


 

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe