Wręczono statuetki „Przyjaciel Życia”

  • 23.06.2022, 13:56
  • Łukasz Kot
 Wręczono statuetki „Przyjaciel Życia” Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka
Inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka
Maria Chodkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, oraz Marta i Maciej Komorowscy, rodzice trojga dzieci, w tym córeczki z zespołem Downa, otrzymali statuetki „Przyjaciel Życia”.
15 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczystość wręczenia statuetek „Przyjaciel Życia”. To najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez zarząd Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka różnym osobom za wkład w budowanie cywilizacji życia i miłości.
Maria Chodkiewicz jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, organizacji powołanej ponad trzydzieści lat temu w odpowiedzi na wezwanie św. Jana Pawła II ku nowej ewangelizacji. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich postanowiło realizować to wezwanie poprzez zakładanie i prowadzenie szkół, wychowujących w miłości do Boga i Ojczyzny, szkół, które będą jak najlepiej formować młodego człowieka na nowe, dorosłe życie.
„Przyjacielem Życia” w kategorii cichy bohater zostali Marta i Maciej Komorowscy, rodzice 14-letniego Karola, 12-letniej Mai i 4,5-letniej Weroniki, która urodziła się z zespołem Downa. Po narodzinach Weroniki założyli na Facebooku blog o nazwie „Sowe love” („Tak więc kochamy”). Prezentują na nim postawę pro-life, dzieląc się z ludźmi swoją codziennością wypełnioną radością i miłością. Są pomysłodawcami Rajdu Rowerowego Za Życiem. W tym roku Maciej z Mają i Karolem przejadą wspólnie jego drugi etap. Trasa rajdu wiedzie wzdłuż granic Polski, a patronuje mu bł. kard. Stefan Wyszyński. Marta i Maciej Komorowscy zainicjowali spotkania integracyjne, na które zaproszeni zostali rodzice dzieci z niepełnosprawnościami.
Transmisję z gali można obejrzeć na fanpage'u Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na Facebooku. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka działa od 1999 r. Zajmuje się pozytywną edukacją pro-life.
Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe