Jazdą rowerem pomóż osobom niepełnosprawnym

  • 23.06.2022, 14:12 (aktualizacja 23.06.2022, 14:18)
  • Małgorzata Kryk
Jazdą rowerem pomóż osobom niepełnosprawnym
Lubisz jeździć rowerem? Zainstaluj aplikację na telefon, a dzięki wyjeżdżonym kilometrom pomóż Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu wyremontować łazienki. Na czym polega cała akcja?

Ten kto lubi jeździć rowerem, a zwłaszcza lubi pokonywać dziesiątki, a nawet setki kilometrów może wziąć udział w akcji ph. „odLOTTOwaJazda2022”. Celem akcji jest pomoc i wsparcie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Dzięki wsparciu rowerzystów Stowarzyszenie ma szansę zdobyć 25 tys. zł na remont łazienek. Pomóc może każdy cyklista, który jeździ na rowerze, bo kilometry liczone są od 10 czerwca do 31 sierpnia za pomocą specjalnej aplikacji, którą należy zainstalować na telefon
kliknij
kliknij

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po pobraniu aplikacji na telefon należy wybrać jedną z 18-tu organizacji.  Osoby niepełnosprawne liczą na pomoc rowerzystów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Małecki przybliżył czym zajmuje się Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Stowarzyszenie to także warsztat terapii zajęciowej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Stowarzyszenie to nie tylko edukacja i rehabilitacja, ale to także rewalidacja. Dzięki tym działaniom dzieci i osoby dorosłe mają szansę wrócić do możliwie pełnej sprawności. W stowarzyszeniu działa także świetlica rewalidacyjno – rehabilitacyjna, która mieści się w Bródku w gm. Łabunie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Małecki dodał, że ostatnią czwartą placówką Stowarzyszenia są mieszkania treningowe w Bródku. Dzięki tym mieszkaniom wychowawcy mogą pokazać osobom niepełnosprawnym jak prawidłowo funkcjonować w codziennym życiu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z rowerów można korzystać nie tylko w czasie aktywnego wypoczynku dlatego zachęcamy wszystkie osoby do jazdy rowerem, bo jest to również wspaniały sposób na dotarcie jednośladem do szkoły lub pracy. Ponadto jazda rowerem to nie tylko ekologiczny transport, ale również korzyści zdrowotne. Aby pomóc Stowarzyszeniu i osobom niepełnosprawnym intelektualnie wspólnie wykręćmy kilometry nie tylko jeżdżąc rowerem, ale także klikając w post udostępniając go dalej.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe