Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia

  • 25.06.2022, 19:49
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia
W tym roku mija 8 rocznica erygowania parafii Św. Jana Pawła II w Biłgoraju i z tej racji, tradycyjnie jak co roku, został zorganizowany (25.06) Papieski Dzień Dziękczynienia za dar budowy kościoła, powstania parafii i za tak wyjątkowego Patrona.

Uroczystość rozpoczęła się od Eucharystii, w którą wprowadził proboszcz parafii, ks. prałat Józef Flis:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy podziękować wszystkim dobrodziejom naszej parafii – tłumaczył organizator wydarzenia, ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie zebrane podczas dnia dziękczynienia ofiary zostaną przeznaczone na budowę diecezjalnego Domu Rekolekcyjno_Formacyjnego Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Za wsparcie tego dzieła dziękował ekonom diecezjalny, ks. Miłosław Żur:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy dziś w sercach wielką wdzięczność dla Pana Boga i Matki Najświętszej – podkreślała  jedna z parafianek, Grażyna Skakuj:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Parafia to dla nas wyjątkowe miejsce, gdzie możemy się spotykać, rozwijać i formować – zaznaczała Wiktoria Dziduch z KSM w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cieszymy się, że możemy wspólnie dziękować Bogu za dar naszej parafii – zaznaczał Maciej Bukarewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas imprezy wystąpiły m.in. dzieci z Katolickiego Przedszkola Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju i Młodzieżowy Zespół Taneczny z Ukrainy. Ponadto z koncertami wystąpili: zespół FULL POWER SPIRIT i Kapela Góralska „Ondraszki”, zaś Papieski Dzień Dziękczynienia podsumowała gwiazda wieczoru – Eleni, która w rozmowie podkreślała, jak ważne są wżyciu wartości takie jak wiara, miłość, dobroć i życzliwość:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie zabrakło mnóstwa gier, zabaw i  atrakcji dla dzieci, konkursów z nagrodami, loterii fantowych, degustacji regionalnych potraw i wypieków oraz zawodów sportowych. Była również okazja do spotkania z siostrami loretankami z redakcji czasopisma „Anioł Stróż”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parafię Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, biłgorajską Fundację Gaudium et Spes i Centrum Aktywności Obywatelskiej „poMOC” w Biłgoraju. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, a także ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Aktywów Państwowych i wicepremier Jacek Sasin, posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Sławomir Zawiślak, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i europoseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek.

Patronat medialny nad Papieskim Dniem Dziękczynienia w Biłgoraju objęło Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe