Niedziela Radiowa w Tarnogrodzie

  • 26.06.2022, 17:34 (aktualizacja 26.06.2022, 17:39)
  • Joanna Ferens
Niedziela Radiowa w Tarnogrodzie
Katolickie Radio Zamość, w ramach Niedzieli Radiowej odwiedziło w dniu 26 czerwca parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie.

Parafia w Tarnogrodzie została erygowana w dniu 23 stycznia 1598 r., przez biskupa przemyskiego Wawrzyńca Goślickiego. Do w. XIX należała do diecezji przemyskiej i wchodziła w skład archidiakonatu jarosławskiego. Już w tych czasach istniał dekanat tarnogrodzki. Granice parafii tarnogrodzkiej były bardzo rozlegle. Dopiero w w. XX uległy znacznemu uszczupleniu na skutek powstawania nowych parafii: w r. 1919 powstały parafie w Biszczy i Luchowie Górnym, następnie w r. 1922 w Księżpolu i wreszcie w r. 1975 w Różańcu.

Wszystkich zebranych powitał proboszcz tarnogrodzkiej parafii, ks. Jerzy Tworek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił zastępca dyrektora Katolickiego Radia Zamość, ks. Rafał Kowalczuk, który mówił o właściwym i dobrym korzystaniu z danego nam od Boga daru wolności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Rafał Kowalczuk dziękował również parafianom i ks. Proboszczowi za życzliwość i zaproszenie do Tarnogrodzkiej wspólnoty parafialnej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Rafał tłumaczył również, jakie cele do realizacji stawia sobie Katolickie Radio Zamość:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapraszamy również do wysłuchania rozmów z parafianami z Tarnogrodu w niedzielę (26.06) o godz. 17:05 i w poniedziałek (27.06) o godz. 13:10.

Joanna Ferens

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe