Obrzęd wprowadzenia do posługi 40 nowych lektorów

  • 27.06.2022, 08:39
  • Łukasz Kot
Obrzęd wprowadzenia do posługi 40 nowych lektorów Łukasz Kot
Jakie cechy i umiejętności powinien mieć dobry lektor?

W parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (24.06.2022 r.) odbył się obrzęd wprowadzenia do posługi 40 nowych lektorów z rejonu zamojskiego. Na miejscu obecny był Łukasz Kot.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie cechy i umiejętności powinien mieć dobry lektor?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mszy św. przewodniczył ks. Marek Mazurek proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do zadań lektora należy: wierna służba Słowu Bożemu; angażowanie się w sprawy Kościoła; współpraca w dziele apostolstwa; wykonywanie w zgromadzeniu liturgicznym czytań biblijnych; zapowiadanie intencji modlitwy powszechnej. Lektor powinien w sytuacji braku ministrantów odpowiednich stopni zatroszczyć się o: przygotowanie ceremonii liturgicznej; wyznaczenie funkcji osobom czynnie uczestniczącym w liturgii; przygotowanie i odczytanie komentarzy. Zawsze za sprawowaną liturgię bezpośrednio odpowiada kapłan. Lektor jest pierwszym, który bierze współodpowiedzialność i bezpośrednio prowadzi posługę liturgiczną.

Łukasz Kot

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe