Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Auto pozostawione w pełnym słońcu może być niebezpieczne

Przez ostatnie dni towarzyszy nam fala upałów. Policja przypomina, że słońce i wysoka temperatura stają się zagrożeniem dla ludzi i zwierząt pozostawionych w zamkniętych pojazdach.
Auto pozostawione w pełnym słońcu może być niebezpieczne

Dzieci i zwierzęta mogą być wówczas narażone na przegrzanie, a nawet śmierć. Jednym z takich przykładów jest śmiertelne zdarzenie jakie miało miejsce w ubiegłą środę (22.06) w Szczecinie. Na skutek rozgrzanego samochodu zmarł 1,5-roczny chłopiec, pozostawiony w pojeździe. Trudno wyjaśnić przyczyny tego tragicznego zdarzenia, dlatego ze względu na towarzyszące nam upały policja apeluje, by interweniować, gdy widzimy dziecko lub zwierzę pozostawione bez opieki w samochodzie. O niebezpieczeństwie wynikającym z wysokiej temperatury w rozgrzanym samochodzie informuje mł asp.. Joanna Klimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

POSŁUCHAJ

Nawet jeżeli wydaje nam się, że wychodzimy do sklepu czy banku tylko na chwilę, auto pozostawione w pełnym słońcu nagrzewa się niczym kuchenny piekarnik. Wystarczy kilka minut, a może dojść do tragedii. Właśnie dlatego ponawiamy apel, by w samochodach nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki, osób starszych oraz zwierząt.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole