Za nami uroczystości 100-lecia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Polsce

  • 30.06.2022, 12:12 (aktualizacja 30.06.2022, 12:22)
  • Justyna Przeszło
Za nami uroczystości 100-lecia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w…
W środę (29.06) w w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi w Łabuniach k. Zamościa celebrowały zakończenie roku jubileuszowego z okazji 100-lecia ich obecności w Polsce.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Mariana Rojka, biskupa zamojsko-lubaczowskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Łabuniach, gdzie znajduje się klasztor, dokładnie 29.06.1922 roku postawiły swoje stopy 3 pierwsze siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Swoją działalność mogły tu rozpocząć dzięki dobroczynnemu gestowi hrabiów Szeptyckich, właścicieli tej posiadłości, podkreśliła Marzena Dzikowska, Siostra Przełożona Prowincjalna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W uroczystościach jubileuszowych wzięła udział m.in. s. Rosa, która przybyła do Polski z Konga.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród przybyłych Sióstr FMM była też obecna s. Angela, która pochodzi z Indonezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwieńczeniem uroczystości było poświęcenie przez ks. bpa Mariana Rojka Drogi Krzyżowej, która została przygotowana specjalnie na rok jubileuszowy 100-lecia obecności Sióstr FMM w Polsce.

Dodajmy, że w tutejszej prowincji łącznie ponad 200 Sióstr Polek żyje i pracuje wraz z 6 nowicjuszkami. Z kolei na misjach pracuje 63 siostry pochodzenia polskiego. Obecnie w Polsce istnieje 16 placówek, w których posługują Siostry FMM.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (63)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe