Zachęcamy do korzystania z zamojskiego kąpieliska

  • 30.06.2022, 12:23 (aktualizacja 01.07.2022, 12:23)
  • Małgorzata Zaręba
Zachęcamy do korzystania z zamojskiego kąpieliska
Sezon wakacyjny i urlopowy w pełni. Towarzyszą nam upalne temperatury, a my Polacy najczęściej czas wakacyjny spędzamy nad wodą. W jakich miejscowościach w naszym regionie dostępne są strzeżone kąpieliska, gdzie nad bezpieczeństwem osób korzystających z wody czuwają ratownicy WOPR?

W naszym regionie śmiało możemy popływać w Biłgoraju, Krasnobrodzie, Majdanie Sopockim, Nieliszu, Zwierzyńcu i Zamościu. My zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do korzystania z miejskiego zalewu w Zamościu, które znajduje się między Rotundą, a strzelnicą. Od ubiegłego sezonu zamojski zalew jest otwarty ponieważ wszystkie prace modernizacyjne zostały już zakończone. Zalew jest nie tylko większy, bo połączone zostały zbiorniki kąpielowy z rybackim, ale na środku wybudowana została także wyspa, która jest ostoją dla ptactwa. Co się zmieniło z korzyścią dla plażowiczów? Na plaży wymieniono piasek i zasadzono żywe palmy, które do Zamościa przyjechały aż z Japonii. W tym sezonie wakacyjnym dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego oraz wielu innych atrakcji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad bezpieczeństwem osób przebywających w wodzie w godz. 10.00 -18.00 czuwają ratownicy wodni.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad zalewem na miejscu starych kontenerów postawiono nowe budynki. Kontener ratowników wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny, a plażowicze mogą się posilić korzystając z usług gastronomii. Ponadto wszyscy chętni mogą odpocząć na leżakach, które ustawione są przy plaży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do dyspozycji plażowiczów udostępnione są także m.in. toalety, szatnie i prysznice z ciepłą i zimną wodą. Z natrysków wodnych i toalet mogą skorzystać także osoby niepełnosprawne ponieważ z myślą o nich powstało specjalne przestronne pomieszczenie przystosowane do ich potrzeb. Z wszystkich tych pomieszczeń plażowicze mogą korzystać bezpłatnie od godz. 10.00 do późnych godzin wieczornych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad zamojski zalew dotrzemy z trzech stron: od Rotundy, od parkingu przy strzelnicy oraz nową ścieżką rowerową od ul. Altanowej. Rowerem lub pieszo najszybciej i najbezpieczniej na kąpielisko dotrzemy od strony Rotundy lub nowo powstałym pieszo - rowerowym przepustem od ul. Altanowej, gdzie przed laty znajdowała się siedziba WORD-u. Natomiast z myślą o kierowcach przy strzelnicy powstał duży parking z dodatkowymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Parking jest całodobowo monitorowany i można z niego korzystać bezpłatnie, do czego serdecznie zachęca Mateusz Ferens.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Co roku z zamojskiego kąpieliska korzystają tysiące osób, a jest to spowodowane m. in .jakością czystości wody. Bowiem zbiornik jest jednym z najczystszych zalewów. Mateusz Ferens zachęca, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa obowiązujących nad wodą.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad zamojskim zalewam możemy nie tylko miło i aktywnie spędzić czas nad wodą pływając, ale nad zalewem znajduje się także boisko do piłki siatkowej, gdzie miłośnicy tej dyscypliny mogą pograć w siatkówkę. Na nadchodzący weekend zapowiada się słoneczna pogoda, zatem wszystkich urlopowiczów, którzy czas wolny chcieliby spędzić właśnie nad wodą zapraszamy nad zamojski zalew i inne pobliskie kąpieliska.


 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe