Tysiące ludzi do Krasnobrodu. I dzień odpustu

  • 02.07.2022, 09:46
  • Ewa Monastyrska
Tysiące ludzi do Krasnobrodu. I dzień odpustu
W sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie od wczoraj, 1 lipca, trwają uroczystości odpustowe.

Do Matki Bożej zmierzały pielgrzymki piesze z całej diecezji. Pomimo wysokiej temperatury i palącego słońca, do Krasnobrodu przybyło tysiące pątników. 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Wśród pielgrzymów byli i tacy, którzy postanowili udać się do Matki Bożej w mniejszych, niezorganizowanych przez parafię grupach.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas apelu maryjnego, biskup Marian Rojek przyznał, że jego stosunek do Maryi jest bardzo osobista.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Tradycyjnie po apelu maryjnym pątnicy udali się w procesji różańcowej do kaplicy na wodzie, gdzie sprawowana była Pasterka Maryjna. Homilię podczas pasterki wygłosił ks. bp Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Jego słowo także będzie można usłyszeć podczas uroczystej sumy odpustowej, dziś 2 lipca, o godzinie 12. Zarówno podczas procesji różańcowej, jak i na pozostałych mszach rozważania prowadzi misjonarz ks. Jarosław Tomaszewski. 

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe