Zatrzymani za promile

  • 05.07.2022, 14:21 (aktualizacja 05.07.2022, 14:31)
  • Małgorzata Kryk
Zatrzymani za promile
Na terenie powiatu zamojskiego w ciągu ostatnich dni zatrzymano kilku nietrzeźwych kierowców.

Policjanci czuwają nie tylko nad utrzymywaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale także kontrolują przestępstwa i i wykroczenia do jakich dochodzi w ruchu drogowym. Jednym z prewencyjnych działań mundurowych jest kontrolowanie czy użytkownicy dróg jadą zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz czy są trzeźwi, o czym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszego nietrzeźwego mężczyznę zatrzymano w sobotę (02.07) na trasie Lipsko Polesie - Zamość. O tym zdarzeniu dyżurny zamojskiej komendy został zawiadomiony przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ile promili w wydychanym powietrzu miał zatrzymany kierowca?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnych nietrzeźwych kierowców zatrzymano w niedzielę (03.07). W Latyczynie mundurowi na polecenie świadków skontrolowali jeden z pojazdów, w którego wnętrzu przebywał śpiący mężczyzna. Po przebadaniu policyjnym alkomatem urządzenie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnego kierowcę, który miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu udało się zatrzymać w Czołkach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Policjanci zatrzymali także 48- letniego mężczyznę, który będąc po użyciu alkoholu podróżował ulicami Zamościa. O policyjnej interwencji informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym nietrzeźwym okazał się mężczyzna, którego policjanci zatrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek (03/04.07) w Siatńcu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło poinformowała, że wszyscy kierowcy poniosą konsekwencje prawne.
loadingŁaduję odtwarzacz...

St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło podkreśliła, że każdy użytkownik ruchu drogowego, który podejrzewa, iż drogą może poruszać się nietrzeźwy kierowca powinien jak najszybciej powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Apelujemy do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Środki odurzające i wpływ alkoholu powodują zaburzoną koncentrację, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe