Różaniec. Witosowy Dzień Pola

  • 05.07.2022, 19:45 (aktualizacja 08.07.2022, 10:00)
  • Joanna Ferens
Różaniec. Witosowy Dzień Pola
Już w najbliższy weekend (9-10.07) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu odbędzie się spotkanie producentów żywności wysokiej jakości pn. ‘Witosowe Dni Pola” zorganizowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

„Witosowe Dni Pola” mają na celu wzmocnienie produkcji żywności wysokiej jakości oraz przetwórstwa na poziomie gospodarstw rodzinnych a także krzewienie wiedzy o polskiej produkcji żywności, przetwórstwie i dystrybucji.

W programie spotkań znajdą się różnorodne prelekcje i konferencji m.in. o znaczeniu pszczoły miododajnej, o prowadzeniu pasieki ekologicznej, o żyzności i urodzajności gleby w rolnictwie ekologicznym czy kodeks dobrych praktyk ochrony roślin. Zostaną również wręczone nagrody i wyróżnienia, z koncertami wystąpią regionalne orkiestry, kapele i zespoły, zaś imprezie towarzyszyć będzie pokaz wypieku pieczywa regionalnego, konkurs nt. bezpiecznej pracy w gospodarstwie oraz pokaz rycerstwa polskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Edukacji i Nauki, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

Szczegóły dotyczące harmonogramu i poszczególnych elementów spotkania znajdują się na plakatach.

Patronat medialny nad „Witosowymi Dniami Pola” sprawuje Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe