Trwają zapisy na rajd rowerowy „Tour de Lubelskie”

  • 06.07.2022, 13:46 (aktualizacja 06.07.2022, 13:58)
  • Małgorzata Zaręba
Trwają zapisy na rajd rowerowy „Tour de Lubelskie”
W sobotę (16.07) z metą i starem w Mokrem koło Zamościa odbędzie się bezpłatny rajd rowerowy „Tour de Lubelskie”, promujący wyścig kolarski Tour de Pologne, którego jeden z etapów poprowadzi przez Zamość.

Tour de Pologne to największy wyścig kolarski organizowany w Polsce, w którym biorą udział najlepsze ekipy z całego świata. W tym roku kolarze pokonają w trakcie całego wyścigu blisko 1230 kilometrów, a wyścig odbędzie się w dn. od 30 lipca do 5 sierpnia. Tegoroczna trasa 79. edycji wielkiego wyścigu poprowadzi z Kielc do Krakowa kliknij. Peleton odwiedzi m.in. województwa: świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, a na Roztoczu kolarze zawitają 31.07. Będzie to drugi etap wyścigu, który poprowadzi z Chełma do Zamościa. To wydarzenie z licznymi atrakcjami i konkursami będzie promował rajd rowerowy „Tour de Lubelskie”, który już w sobotę (16.07) o godz. 11.00 odbędzie się przy Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem. Jaką trasę przygotowano dla cyklistów powiedział Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na mecie w Mokrem o godz. 13.00 zaplanowano dla wszystkich uczestników atrakcje z konkurencjami sprawnościowymi oraz liczne gry i zabawy dla najmłodszych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla stu pierwszych uczestników, którzy zapiszą się na wydarzenie przewidziany jest pakiet startowy. Zgłoszenia na rajd przyjmowane są do wtorku (12.07) pod adresem mailowym: [email protected] lub telefonicznie pod nr: (84) 638 66 79.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy wydarzenia ubezpieczeni są przez organizatora, a rajd rozegrany zostanie przy ruchu częściowo ograniczonym. Celami wydarzenia są: promocja 79. Wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, promocja turystyki rowerowej oraz promocja miejsc atrakcyjnych turystycznie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy „Agros” Zamość, a partnerami imprezy są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Powiat Zamojski, Gmina Zamość i Miasto Zamość. Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński


Program rajdu:
Start godzina 11:00
11:00 – Mokre
11:20 – Hubale
11:30 – Wychody
11:45 – Wólka Wieprzecka
11:55 – Hubale
12:30 – Mokre

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe