XIX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK

  • 07.07.2022, 12:07
  • Justyna Przeszło
XIX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK
Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz Zamojski Dom Kultury zapraszają wszystkich miłośników folkloru na XIX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK, który rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek (12.07) i potrwa do piątku (17.07).

Wydarzenie będzie odbywało się na Rynku Wielkim w Zamościu i zgromadzi zespoły artystyczne z zagranicy. O idei EUROFOLKU mówi jego pomysłodawczyni, Jolanta Kalinowska-Obst z Zamojskiego Domu Kultury.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jolanta Kalinowska-Obst przyznała w rozmowie z KRZ, że festiwal cieszy się dużą popularnością.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jaki jest program tegorocznego EUROFOLK-u?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu w dn. 12-17 lipca. W wydarzeniu weźmie udział 7 grup z Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, a także zespoły zagraniczne z: Bułgarii,Turcji, Chile i Macedonii.

Festiwal zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Gminy Zamość.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

 

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe