Różaniec. Witosowe Dni Pola

  • 10.07.2022, 19:24
  • Joanna Ferens
Różaniec. Witosowe Dni Pola
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu odbyło się (9-10.07)  spotkanie producentów żywności wysokiej jakości pn. ‘Witosowe Dni Pola” zorganizowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

„Witosowe Dni Pola” mają na celu wzmocnienie produkcji żywności wysokiej jakości oraz przetwórstwa na poziomie gospodarstw rodzinnych a także krzewienie wiedzy o polskiej produkcji żywności, przetwórstwie i dystrybucji - mówił Zbigniew Wlaź, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronem naszego wydarzenia jest Wincenty Witos – informował Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ "Solidarności" Rolników Indywidualnych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczne „Witosowe Dni Pola” przebiegały pod hasłem „Pszczoła bohater”, gdyż bez pszczoły nie byłoby życia – dodał Tomasz Obszański:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To właśnie pszczoły zapewniają nam żywność i wartościowe produkty – wyjaśniał Tadeusz Dylon, prezydent polskiego Związku Pszczelarskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziś rolnicy muszą stawiać na kształcenie, rozwój i zdobywanie wiedzy – tłumaczyła Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czym polega pszczelarstwo ekologiczne – wyjaśniał Marek Barzyk, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Krośnie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie dwudniowych spotkań znalazły się różnorodne prelekcje i konferencji m.in. o znaczeniu pszczoły miododajnej, o prowadzeniu pasieki ekologicznej, o żyzności i urodzajności gleby w rolnictwie ekologicznym czy kodeks dobrych praktyk ochrony roślin. Zostały również wręczone nagrody i wyróżnienia, z koncertami wystąpiły regionalne orkiestry, kapele i zespoły, zaś imprezie towarzyszył pokaz wypieku pieczywa regionalnego, konkurs nt. bezpiecznej pracy w gospodarstwie oraz pokaz rycerstwa polskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Edukacji i Nauki, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

Patronat medialny nad „Witosowymi Dniami Pola” objęło Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe