Bukowskie Jagodzianki

  • 10.07.2022, 20:51
  • Joanna Ferens
Bukowskie Jagodzianki
Już po raz kolejny w miejscowości Bukowa odbyła się (10.07) słynna impreza, której myślą przewodnią były leśne jagody. Mowa oczywiście o ‘Bukowskich Jagodziankach’, które już po raz kolejny zintegrowały społeczność Gminy Biłgoraj.

Jest to impreza plenerowa, która ma na celu pokazać bogactwo kulturowe miejscowości z bogactwem runa leśnego i potrawami przygotowanymi na bazie jagód – wyjaśniała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Celina Skromak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Rożyński podkreślał, iż Bukowskie Jagodzianki trwale wpisały się w życie społeczności lokalnej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wójt Różyński dziękował mieszkańcom Bukowej za zaangażowanie i organizację wydarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa uznania do mieszkańców Bukowej skierowała poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej, wystąpiły bukowskie zespoły tj. Zespół Śpiewaczy „Jarzębina” i Męski Zespół Śpiewaczy, a także Biłgorajska Kapela Podwórkowa i Kapela Koromysło. Do tańca zagrali DJ Leszek i Zespół „Pogwizdani”. Ponadto tradycyjnie odbył się konkurs mody jagodowej i kulinarny konkurs na jagodowe przysmaki.

Organizatorami wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, mieszkańcy Bukowej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe