Szyszków. 50-lecie LZS Wrzos

  • 10.07.2022, 21:10
  • Joanna Ferens
Szyszków. 50-lecie LZS Wrzos
Ludowy Zespól Sportowy Wrzos Szyszków obchodzi w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w niedzielę, 10 lipca na boisku sportowym w Szyszkowie (gmina Potok Górny).

Ten Klub to chluba naszej gminy – tłumaczył były trener LZS Szyszków, Paweł Deryło:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym z pierwszych zawodników Klubu był Edward Hacia, który w rozmowie wspominał początki istnienia „Wrzosu”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Klub sportowy to ważny ośrodek integracji lokalnej społeczności, szczególnie w niewielkich miejscowościach – podkreślał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Życzenia i gratulacje do zawodników LZS Wrzos Szyszków skierował wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas imprezy prowadzona była również akcja "Uratuj Marcinowi życie", podczas której można było zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego Fundacji DKMS i zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. Szpik potrzebny jest dla byłego wieloletniego zawodnika klubu Marcina Perczyńskiego. W akcję jako wolontariuszka zaangażowała się dyrektor szkoły podstawowej w Szyszkowie, Bożena Kozak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia zaprezentowano historię i osiągniecia Klubu na przestrzeni minionych 50 lat, odbył się również turniej piłkarski o Puchar Prezesa LZS Wrzos Szyszków im. śp. Józefa Frąca. Wręczono również pamiątkowe puchary, dyplomy i medale zasłużonym działaczom, członkom i sympatykom Klubu Wrzos Szyszków.

Na wydarzenie zaprosili: LZS Wrzos Szyszków, Stowarzyszenie Wspierania Tradycji i Kultury w Szyszkowie, Wójt Gminy Potok Górny i Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Szyszkowie.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe