Podkomisja Sejmowa w Tomaszowie

  • 27.07.2022, 06:52
  • Ewa Monastyrska
Podkomisja Sejmowa w Tomaszowie
W Tomaszowie Lubelskim odbywa się (26-28.07) wizytacja Podkomisji stałej Sejmu RP do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Podczas konferencji, która odbyła się 26.07 przewodniczący Podkomisji, poseł Kazimierz Gołojuch zaznaczył, co jest celem wizytacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecna podczas konferencji wiceminister Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak podkreśliła, że Lubelszczyzna wiedzie prym w wykorzystaniu środków pochodzących z Unii Europejskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wizytacja Podkomisji to okazja do przedstawienia planów na dalszy rozwój Roztocza. Poseł Tomasz Zieliński zaznaczył, że dużą wagę należy przyłożyć do ścieżek rowerowych oraz szkolnictwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najważniejsza waga została postawiona na planowany rozwój Geoparku Kamienny Las. Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski wyraził nadzieję, że spotkanie Podkomisji będzie szansą na wsparcie geoturystyki Roztocza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas konferencji Podkomisja wraz z zaproszonymi gośćmi obradowali na temat możliwości wsparcia kolejnych inicjatyw regionu tomaszowskiego i okolic. Wielokrotnie została podkreślona pozytywna współpraca pomiędzy województwami, zwłaszcza lubelskim i podkarpackim, co daje wymierne korzyści i sprzyja przy wykorzystaniu środków unijnych.

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe