Zamość upamiętni bohaterów Powstania Warszawskiego

  • 27.07.2022, 13:47 (aktualizacja 27.07.2022, 13:52)
  • Joanna Suszko
Zamość upamiętni bohaterów Powstania Warszawskiego
1 sierpnia Zamość uczci pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego z 1944 roku - największej militarnej operacji Armii Krajowej przeprowadzonej w ramach akcji "Burza".

Obchody rozpoczną się przy pomniku Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Partyzantów gdzie zostaną złożone wieńce i kwiaty. Tam również nastąpi podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu. Zaplanowano także wystąpienia historyczne przedstawicieli Związku, wręczenie odznaczeń oraz Apel Pamięci i salwę honorową.

Msza Święta w intencji Ojczyzny odbędzie się w Katedrze Zamojskiej, a manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym z udziałem 18. Pułku Przeciwlotniczego - na Rynku Wielkim od godz. 16.40. O godzinie 17:00 - w godzinie W - jak w całym kraju, w Zamościu zawyją syreny.

Zapraszamy do uczczenia bohaterów i upamiętnienia 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. 

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piter
Piter 29.07.2022, 00:05
Cześć i chwała bohaterom

Pozostałe