Banknot pamiątkowy Akademii Zamojskiej

  • 29.07.2022, 15:34 (aktualizacja 29.07.2022, 15:52)
  • Adrianna Czugała
Banknot pamiątkowy Akademii Zamojskiej
Uroczystą konferencją 29 lipca uczczono prezentację banknotu pamiątkowego 0 Euro Souvenir Akademii Zamojskiej.

Banknot ma na celu promowanie wizerunku, logosu i etosu Akademii Zamojskiej, tłumaczył Rektor Akademii Zamojskiej prof. Paweł Skrzydlewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na awersie banknotu znajduje się grafika z motywem przedstawiającym Akademię Zamojską, a także nazwa i logo uczelni. Awers przedstawia również postać Jana Zamojskiego. Ideą projektu jest promowanie turystyki oraz umacnianie i podnoszenie świadomości społeczeństwa o najważniejszych zabytkach, muzeach i innych miejscach kultury czy osobistościach. O czym mówił prezes Zarządu Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o. dr Szymon Bereska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest to pierwszy w Polsce banknot pamiątkowy 0 Euro, którego emitentem jest uczelnia. Na rynek trafi zaledwie 5000 egzemplarzy, a jego cena emisyjna to 30 zł. Sprzedaż rozpocznie się 12 sierpnia 2022 r., na stornie internetowej: www.akademiazamojska.edu.pl.

 

Adrianna Czugała

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 30.07.2022, 20:23
Brawo Akademia! Dużo dobrego się dzieje, życzymy dalszych działań!

Pozostałe