79. Tour de Pologne, start w Kielcach!

  • 30.07.2022, 09:57 (aktualizacja 01.08.2022, 10:32)
  • Małgorzata Zaręba
79. Tour de Pologne, start w Kielcach! Fot. https://www.tourdepologne.pl/
Uroczysty start 79. Tour de Pologne odbędzie się w sobotę (30.07) w Kielcach – stolicy województwa świętokrzyskiego, znanego ze swojej górniczej przeszłości. Etap zakończy się w centrum Lublina i ma długość 218.8 kilometrów z około 1,500 metrów przewyższenia. Koniec etapu w centrum Lublina, jednak przed tym na zawodników czeka ostatni podjazd, który wyłoni zwycięzcę pierwszego etapu.

Kadzielnia Kielce

Ten piękny rezerwat przyrody położony jest około 2 km od centrum Kielc. Zajmuje on powierzchnię około 14 ha. Centralna część Kadzielni, Skałka Geologów objęta jest ochroną jako rezerwat przyrody nieożywionej. Pozostała część obszaru jest chroniona w ramach Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Jest to miejsce o ciekawej historii, bogatych zasobach przyrody, a także raj, w którym można spędzić miło czas relaksując się podczas spaceru wśród skał, w otoczeniu urzekającej scenerii.

Szlak Podziemny w Lublinie 

Wytyczony w 2006 r. szlak, rozpoczynający się w lochach Trybunału Koronnego w centrum Lublina, ma prawie 300 metrów długości i prowadzi przez połączone ze sobą piwnice XVI- i XVII-wiecznych kamienic. Znajdują się w nich makiety przedstawiające zmieniający się krajobraz miejski Lublina. Emocjonujący spacer po zabytkowych piwnicach staromiejskich, to podróż w czasie, pozwalającą odkryć przeszłość miasta.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe