Poznaliśmy zwycięzców ORLEN Tour de Pologne Amatorów

  • 01.08.2022, 10:57 (aktualizacja 01.08.2022, 11:01)
  • Tour de Pologne
Poznaliśmy zwycięzców ORLEN Tour de Pologne Amatorów Fot. Tour de Pologne, https://www.tourdepologneamatorow.pl
W iście sportowej atmosferze odbył się kolejny wyścig ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Kolarze startowali z Hotelu Arłamów, gdzie również była zlokalizowana meta. Do pokonania mieli 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami, ale pomimo deszczowej pogody zaciekle walczyli o zwycięstwo w jednym z najbardziej obleganych wyścigów dla amatorów w Polsce. Wyścig to jednocześnie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, legendy polskiego kolarstwa. Na wyścig zapisało się 1950 uczestników.

– Super trasa, selektywna,  dobre zabezpieczenie, było super! – mówił po dekoracji Adam Wójcik z 7R ROWMIX TEAM p/b 72D,  zwycięzca kategorii OPEN wśród mężczyzn. Najlepszy amator pokonał trasę w 2 godziny 4 minuty i 38 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Sonia Cięciel. Uzyskała czas 2 godziny 20 minut i 10 sekund. Zwycięzcy w ramach nagrody wygrali m.in. pobyt w górskim resorcie Madonna di Campiglio wraz z karnetem narciarskim w Dolomitach. – Trasa bardzo ciekawa. Super podjazdy, super szybkie zjazdy. Udało się wygrać! Naprawdę super wyścig. – cieszyła się po zwycięstwie najlepsza kobieta w kategorii OPEN.
 

Kategoria mężczyzn OPEN:

1. Adam Wójcik

2. Marcinkowski Patryk

3. Adamkiewicz Adam

 

Kategoria kobiet OPEN:

1. Sonia Cięciel

2. Piątkowska Monika

3. Tlołka Angelika

 

W tym roku zorganizowano także Premię Specjalną Hotelu Arłamów. Najszybsza kobieta i najszybszy mężczyzna na kilometrowym podjeździe pod Kalwarię Pacławską w nagrodę otrzymali tygodniowy pobyt w Hotelu Arłamów. Najszybsza okazała się Monika Piątkowska, a wśród Panów najszybszy był Adam Wójcik. Wszystkim, którzy wzięli udział w wyścigu serdecznie gratulujemy!

Tour de Pologne

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe