Największy wyścig kolarski w Polsce - Tour de Pologne poprowadził ulicami Zamościa

  • 01.08.2022, 11:38 (aktualizacja 01.08.2022, 11:50)
  • Informacyjna Agencja Radiowa
Największy wyścig kolarski w Polsce - Tour de Pologne poprowadził ulicami… Jan Cios "Życie Zamościa"
W sobotę (30.07) rozpoczął się największy, słynny na skalę światową wyścig kolarski Tour de Pologne. Peleton odwiedzi m.in. województwa: świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

Pierwszy etap poprowadził  z Kielc do Lublina, a koszulkę dla najaktywniejszego zawodnika wręczono Polakowi - Patrykowi Stoszowi. W niedzielę (31.07) kolarze mieli do pokonania ok. 205 km z Chełma do Zamościa. Kolarze dwukrotnie przejechali zamojskimi ulicami: Lipską, Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego, Prostą, Namysłowskiego, Powiatową, Sikorskiego, Lubelską, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Okopową i  Żdanowską. Zakończenie wyścigu nastąpiło na ulicy Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Okrzei, gdzie wyznaczono metę. Po finiszu triumfował Belg Gerben Thijssen, który wyprzedził Niemca Pascala Ackermanna i Włocha Jonathana Milana. W tegorocznym wyścigu bierze udział w sumie jedenastu Polaków. Najlepszy z naszych reprezentantów - Stanisław Aniołkowski na drugim etapie był jedenasty.  Liderem klasyfikacji generalnej został Norweg Jonas Abahamsen, który był aktywny na obu etapach i nazbierał bonifikaty czasowe na lotnych premiach. Liderem klasyfikacji najaktywniejszych kolarzy jest Patryk Stosz.  Poniedziałkowy (01.08) trzeci etap wyścigu poprowadzi– z Kraśnika do Przemyśla, czwarty z Leska do Sanoka, piąty z Łańcuta do Rzeszowa, szósty  -Szaflary - Bukovina Resort, a ostatni, siódmy ze Skawiny do Krakowa. Rywalizacja powinna rozstrzygnąć się między trzecim, a szóstym etapem, o czym poinformował dyrektor Touru - Czesław Lang.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czesław Lang podkreślił, że dla kibiców przygotowano sporo nowości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolarze pokonają w trakcie całego wyścigu blisko 1230 kilometrów. Wyścig Tour de Pologne potrwa do piątku-  5 sierpnia. 

 

 


 
 


 

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe